Droga powiatowa Nowy Belęcin - Bojanice

Powiat leszczyński planuje budowę kolejnego odcinka ścieżki rowerowej. Planowany odcinek Nowy Belęcin – Bojanice połączy dwa już istniejące i stworzy nowy ciąg komunikacyjny w gminie Krzemieniewo.

Powiat systematycznie poszerza sieć ścieżek rowerowych. Obecnie spory nacisk kładziony jest na budowę nowych odcinków łączących już oddane do użytku, by tworzyć coraz dłuższe trasy dla rowerzystów.

W tym roku Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił już przetargi na projekt budowy ścieżki Kłoda – Tarnowa Łąka (1,4 km), kontynuacji zbudowanego w 2022 r. ciągu rowerowego przez Kłodę oraz projekt budowy ścieżki Lasocice – Święciechowa (2,1 km), łączącej się w stolicy gminy z ciągami w kierunku Leszna, Leszna – Gronowa, Wilkowic i Boszkowa.

ZDP ogłosił także przetarg na projekt ścieżki rowerowej Nowy Belęcin – Bojanice (2,8 km). Droga asfaltowa ma połączyć oddany w 2022 r. odcinek od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 w Krzemieniewie do Nowego Belęcina (1,5 km) ze zbudowanym przez gminę Krzemieniewo ciągiem przez Bojanice (1 km).

ZDP na oferty na projekt ścieżki Nowy Belęcin – Bojanice czeka do 5 czerwca br.