Posłowie z podkomisji sejmowej w SOSW Rydzyna

W regionie leszczyńskim na wyjazdowym posiedzeniu spotkała się sejmowa podkomisja ds. wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej.

Posłowie podkomisji spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie na konferencji dotyczącej doświadczeń samorządów regionu leszczyńskiego w realizacji projektów dofinansowanych z funduszy europejskich. Podczas niej starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak omówił najważniejsze inwestycje powiatu dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej i ich znaczący wpływ na rozwój powiatu.

Posłowie i zaproszeni goście zwiedzili prowadzony przez powiat leszczyński Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Rydzynie, którego działalność została dofinansowana z budżetu Unii Europejskiej. Placówka uzyskała dotację na realizację w latach 2017-20 programu wspierającego naukę uczniów „Mój zawód – mój wybór” i z programu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”. Posłowie poznali też ogromne potrzeby finansowe związane z dalszą modernizacją ośrodka.

Posłowie gościli także w Brennie, gdzie w Klubie Seniora spotkali się z samorządowcami, w tym starostą leszczyńskim Jarosławem Wawrzyniakiem oraz mieszkańcami gminy Wijewo i dyskutowali na temat  skuteczności pozyskiwania i  efektywności wydawania funduszy europejskich przez gminę Wijewo.