Uczestnicy powiatowego pikinku integracyjnego rodzin zastępczych w Koczurach

W leśniczówce Koczury w gminie Włoszakowice odbył się coroczny powiatowy piknik integracyjny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Piknik rodzin zastępczych oficjalnie otworzył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, który powitał gości i złożył życzenia z okazji ich święta. Wkrótce potem wszyscy mogli skosztować pysznego tortu, słodkich przekąsek oraz zjeść ciepły posiłek.

Na pikniku spotkali się ci, którym idea rodzicielstwa zastępczego w powiecie leszczyńskim leży bardzo na sercach. Podczas spotkania rodzice zastępczy wymieniali się doświadczeniami. Dzieci korzystały z atrakcji zapewnionych przez animatorki AnimaKids, a młodzież spędzała czas na rozmowach z innymi wychowankami, a także rozegrała mecz piłki nożnej. Malownicza sceneria leśniczówki Koczury, z zagrodami dla zwierząt oraz ognisko stanowiły znakomitą scenerię kilkugodzinnego spotkania.

Rodzicielstwo zastępcze to bardzo potrzebna i bezpieczna forma opieki nad dziećmi, które z różnych powodów znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą być pod opieką rodziców biologicznych. W powiecie leszczyńskim funkcjonuje 8 rodzin zawodowych, 18 niezawodowych i 20 spokrewnionych, a łącznie w tych rodzinach przebywa 85 dzieci.