Powiatowy Węzeł Rowerowy "Święciechowa"

Powiat leszczyński otrzyma 18 tys. zł dofinansowania z budżetu województwa wielkopolskiego na zakup i montaż na powiatowym węźle rowerowym „Święciechowa” ławki fotowoltaicznej z funkcją ładowania urządzeń mobilnych oraz rowerów elektrycznych.

W 2021 r. przy rondzie w Święciechowie powstał pierwszy powiatowy węzeł rowerowy. Ustawiona  została tam drewniana wiata z ławkami, a teren wokół niej utwardzono kostką betonową. Zamontowano także stojaki, mapę powiatu leszczyńskiego z siecią ścieżek rowerowych i stację napraw rowerów oraz nasadzono drzewa i krzewy. W 2022 r. na powierzchni 140 m2 nasadzono krzewy, byliny ozdobnych ziół oraz drzewa liściaste. Ponadto ustawione tam zostały tablice o tematyce edukacyjno – przyrodniczej oraz domek dla owadów zapylających.

W 2023 r. w ramach naboru projektów z programu „Błękitno - Zielone inwestycje dla Wielkopolski”, finansowanego z budżetu województwa wielkopolskiego, powiat leszczyński złożył wniosek o dofinansowanie zakupu i montażu ławki fotowoltaicznej z funkcją ładowania urządzeń mobilnych oraz rowerów elektrycznych. Solarna ławka posiadać będzie także funkcję ładowania urządzeń mobilnych, takich jak smartfon, tablet czy odtwarzacz mp3. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał powiatowi 18 tys. zł na szacowane na 20 tys. zł przedsięwzięcie.