Mapa objazdu

Przebudowywana droga powiatowa od skrzyżowania z krajową „12” do posesji nr 116 przy ul. Wielkopolskiej w Pawłowicach od 13 czerwca br. zostanie zamknięta dla ruchu.

Zgodnie z projektem jezdnia drogi powiatowej od krajowej „12” do Pawłowic jest przebudowywana do siedmiu metrów szerokości w terenie zabudowanym i sześciu poza nim. Ponadto m.in. przebudowana i zbudowana zostanie ścieżka rowerowa na długości ok. 1,8 km, powstanie również jej odwodnienie oraz 140 m nowego chodnika.

W związku z prowadzeniem przez spółkę Strabag prac na całej szerokości drogi od 13 czerwca br. przebudowywany odcinek zostanie zamknięty dla ruchu. Na czas przebudowy zalecany jest objazd przez Kąkolewo i Nową Wieś.

Koszt inwestycji to 7.350.128 zł. Powiat otrzymał na nią 3.675.164 zł dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę wydatków sfinansują powiat – 2.194.964 zł i gmina Krzemieniewo – 1.480.000 zł.

RFRD logo