Festyn leśny przy leśniczówce Nowy Świat

Przy leśniczówce Nowy Świat zorganizowany został festyn leśny, a w jego trakcie odbyła się druga edycja turystycznego rajdu na orientację "Orientuj się w lesie”. Zawody zostały dofinansowane z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Rajd zorganizowany został przez UKS Dąb Leszno i Orienteering Leszno w ramach przygotowanego przez Nadleśnictwo Karczma Borowa festynu leśnego z bazą na parkingu przy leśniczówce Nowy Świat.

W rajdzie uczestniczyło ok. 150 zawodników. Rywalizacja połączona była z otwarciem nowego Zielonego Punktu Kontrolnego Nowy Świat.

Na terenie leśniczówki przygotowano wiele atrakcji, były m.in. spotkania z leśnikami, tor przeszkód na linach, kawiarenka leśna, gry i zabawy oraz wspólne ognisko.