Uczniowie podczas pobytu w Stacji Uzdatniania Wody w Lesznie

Uczniowie z 22 szkół podstawowych uczestniczy w programie edukacyjnym powiatu leszczyńskiego „Zielona szkoła”.

Starostwo Powiatowe w Lesznie co roku organizuje program przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z siedmiu gmin. Dzięki zajęciom w plenerze nie tylko upowszechniana jest wiedza o przyrodzie, ale przede wszystkim propagowane są konkretne zachowania korzystne dla środowiska naturalnego i wzrasta poziom świadomości ekologicznej dzieci.

Zajęcia odbywają się w ośrodkach edukacyjnych Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie, Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Trzebani, Nadleśnictwa Włoszakowice oraz Nadleśnictwa Karczma Borowa.