W Osiecznej rozmawiano z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa.

14 czerwca br. w Centrum Kultury i Bibliotece w Osiecznej odbyła się, zorganizowana przez Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie, debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa.

W debacie wziął udział Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

W trakcie spotkania poruszono problematykę bezpieczeństwa w czasie sezonu letniego na terenie gminy Osieczna.

Starosta omówił zaawansowanie prac na przebudowywanej drodze Goniembice – Osieczna.
Poruszył również kwestię ścieżek rowerowych i ich dużego wpływu na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Starosta przedstawił plany budowy kolejnych ciągów rowerowych na terenie gminy.

Powiat Leszczyński od lat realizuje projekty, które zakładają budowę ścieżek wzdłuż dróg powiatowych. Aktualnie na terenie powiatu znajduje się ok. 120 km ścieżek rowerowych i planowane są kolejne, które znacząco zwiększą bezpieczeństwo rowerzystów.

źródło zdjęcia: KMP w Lesznie