Uroczystość 100 - lecia  Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnie odbyła się 18 czerwca br.

W trakcie uroczystości druhny i druhowie zostali uhonorowani wieloma odznaczeniami, a sama jednostka otrzymała wyróżnienie "Odznakę Honorową Primus in Agendo" czyli "Pierwszy w działaniu".

OSP Lipno od 1995 roku funkcjonuje w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym i jest jedną z najczęściej wzywanych do pomocy przez Państwową Straż Pożarną jednostek z terenu powiatu.

W trakcie uroczystości doszło do oficjalnego przekazania wozu bojowego, którego zakup został współfinansowany ze środków Powiatu Leszczyńskiego. Wóz jest w użytkowaniu OSP Lipno od marca br.

Z okazji święta jednostki przy remizie stanął, ufundowany przez mieszkańców oraz gminę Lipno, pomnik św. Floriana, patrona strażaków, który ma symbolizować jubileusz 100 - lecia.

W uroczystości wzięli udział: Przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak, Wicestarosta Leszczyński Maciej Wiśniewski oraz Sekretarz Powiatu Katarzyna Kamińska.

zdjęcie źródło: leszno24.pl