Obrady przedstawicieli rad odbyły się 15 czerwca br. w Auli Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rydzynie.

W spotkaniu Powiatowych Społecznych Rad ds. Osób Niepełnosprawnych Subregionu Leszczyńskiego wziął udział Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

W trakcie spotkania omówiono działania podejmowane przez jednostki samorządu terytorialnego na rzecz osób z  niepełnosprawnościami oraz dyskutowano na temat roli Powiatowych Społecznych Rad ds. Osób Niepełnosprawnych w inspirowaniu nowych działań.

Zaprezentowano  również działania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Kąkolewie, a także Stowarzyszenia Pro-Activ w Rydzynie.