21 czerwca br. w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie odbyło się posiedzenie Wspólnej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Miasta Leszna i Powiatu Leszczyńskiego.

Komisja obraduje dwa razy do roku pochylając się nad sprawami bezpieczeństwa mieszkańców powiatu leszczyńskiego i miasta Leszna.
W skład komisji obok Przewodniczących: Starosty Leszczyńskiego i Prezydenta Miasta Leszna, wchodzą: Komendant Miejski Policji w Lesznie, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie, Radni Rady Powiatu Leszczyńskiego oraz Rady Miejskiej Leszna, Komendant Straży Miejskiej Leszna, Prokurator Rejonowy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

W posiedzeniach komisji biorą także udział zaproszeni goście.

W trakcie czerwcowego posiedzenia podsumowano stan bezpieczeństwa w powiecie oraz w mieście 2022 roku, a także przeanalizowano sytuację związaną z napływem uchodźców z Ukrainy.

Stałym punktem czerwcowego posiedzenia jest przedstawienie stanu przygotowania służb do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, w szczególności w zakresie letniego wypoczynku nad zbiornikami wodnymi, wzmożonego ruchu drogowego oraz organizacji festynów i imprez masowych.

Komisja wysłuchała także informacji odnośnie bieżącego funkcjonowania bazy ratowniczo-edukacyjno-medycznej nad Jeziorem Dominickim oraz plany na przyszłość.

Spotkaniu przewodniczył Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak.