Ławka pojawi się na węźle rowerowym Święciechowa.

22 czerwca 2023 r. w siedzibie Biblioteki Publicznej w Pleszewie, pomiędzy Województwem Wielkopolskim a Powiatem Leszczyńskim podpisana została umowa na realizację zadania pn.: „Zakup i montaż  ławki fotowoltaicznej z funkcją ładowania urządzeń mobilnych oraz rowerów elektrycznych”.

Umowę w imieniu Powiatu Leszczyńskiego podpisał starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak oraz wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski.
Ze strony Województwa Wielkopolskiego umowę podpisał p. Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
Przy podpisaniu umowy obecna była także p. Marzena Wodzińska, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Powiat uzyskał dotację z budżetu Województwa Wielkopolskiego na realizację powyższego zadania w wysokości 18 000,00 zł w ramach programu Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski.

W ramach inwestycji planuje się zakup i montaż ławki fotowoltaicznej z funkcją ładowania urządzeń mobilnych takich jak smartfon, tablet czy odtwarzacz mp3 oraz rowerów elektrycznych.

logo województwo   logo inicjatywy zielone

źródło zdjęcia: Jacek Bogusławski, fanpage FB