Mistrzostwa Polski w warcabach w Boszkowie - Letnisku

W Boszkowie – Letnisku rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w warcabach 64-polowych. Już w pierwszym dniu zawodów warcabiści UKS Roszada Lipno wywalczyli sporo medali.

Kilkudniowe mistrzowskie zmagania w Boszkowie rozpoczęły się od rywalizacji w grze błyskawicznej. Mistrzostwa rozegrano w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn, a w końcowej klasyfikacji wyodrębniono kategorie do lat 19 i 50+.

W kategorii open bezkonkurencyjna okazała się Magda Pawłowska (UKS Roszada Lipno), pokonując  Patrycję Tomczak (UKS Komorzanka Komorze) i Klarę Kornagę (LKS  Unia Horyniec Zdrój). W kategorii do lat 19 zwyciężyła Klara Kornaga (LKS Unia Horyniec Zdrój), na drugim miejscu stanęła Katarzyna Pisarska (LKS Unia Horyniec Zdrój), a na trzecim - Agata Flisikowska (SRW Rychlik).

Wśród mężczyzn w  kategorii open  na najwyższym stopniu podium stanął Sebastian Wieczorek (LKS  Czarna Damka Lututów), drugi był Mateusz Niczyporuk (UKS Roszada Lipno), a trzeci - Filip Kuczewski (UKS Roszada Lipno). W kategorii do lat 19 pierwsze miejsce również zajął Sebastian Wieczorek (LKS Czarna Damka Lututów), drugie - Tymoteusz Myszuk (UKS Roszada Lipno), a trzecie - Samuel Kątny (MUKS Wieża Kórnicka Kórnik). W kategorii do lat 23 pierwsze miejsce wywalczył Dawid Franek (UKS Roszada Lipno).

W kategorii seniorów 50+ zwyciężył  Marcin Grzesiak (UKS Struga Marki), a drugie miejsce wywalczył  Edward Karpiński (UKS Roszada Lipno).

Organizacja mistrzostw została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.