Akcja Czyścimy Jezioro Dominickie w Boszkowie Letnisku

Już po raz piętnasty odbyła się coroczna akcja Czyścimy Jezioro Dominickie. W tym roku zorganizowana została w ramach kilkugodzinnego wydarzenia Boszkowo Fest 2023, z żeglarskimi wiankami w programie.

Społeczna akcja Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa Czyścimy Jezioro Dominickie co roku skupia wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas by chronić środowisko naturalne regionu leszczyńskiego. W tym roku ponad stu wolontariuszy zbierało pozostawione przez turystów śmieci na lądzie,  a dwudziestu płetwonurków - pod wodą. W tym roku zebrano 8 m3 odpadów - mniej niż w poprzednich latach.

Co roku jednym ze sponsorów Akcji Czyścimy Jezioro Dominickie jest Starostwo Powiatowe w Lesznie.

W tym samym dniu na plaży gminnej Pudełkowo zorganizowano konwent ratowniczy w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Odbyły się m.in. warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej, a wolontariusze Letniej Szkoły Żeglarskiej promowali używanie kamizelek ratunkowych w czasie korzystania ze wszystkich rekreacyjnych urządzeń pływających.

W ramach festynu Boszkowo Fest przygotowano występy artystyczne oraz wieczorem paradę ok. 30 żaglówek oświetlonych światłami i racami morskimi.

fot. A.Cieślik elka.pl.