Uczestnicy konferencji „Pojezierze Leszczyńskie - wybrane problemy" w Brennie

W Brennie odbyła się konferencja „Pojezierze Leszczyńskie - wybrane problemy", poświęcona przyszłości jezior położonych m.in. w powiecie leszczyńskim. Uczestniczył w niej starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Patronem naukowym konferencji był Instytut Nauk Geograficznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Dr hab. Robert Tarka wygłosił wykład na temat „Naturalnych procesów antropogenicznych czynników kształtujących występowanie i stan jezior", dr Adrianna Trojanowska-Olichwer omówiła „Przyczyny i skutki eutrofizacji zbiorników wodnych”. Wiceprezydent Leszna dr Piotr Jóźwiak omówił „Prawne aspekty dostępu do jezior i plaż", a prof. dr hab. Bartosz Rakoczy – „Prawną ochronę jezior przed eutrofizacją".

Po części wykładowej uczestnicy konferencji wzięli udział w rejsie po jeziorach: Białym oraz Miałkim, w celu dokładnego poznania skutków zarastania jezior i przeanalizowaniu problemu. W konferencji uczestniczyli m.in. parlamentarzyści i samorządowcy, w tym starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.