Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Rada Powiatu Leszczyńskiego na LXIX sesji przegłosowała trzy uchwały, w tym o prawie 15 tys. zł  zwiększyła tegoroczny budżet samorządu.

Radni po raz kolejny zwiększyli tegoroczny budżet powiatu. Dochody zmalały o 2.727.004 zł, tj. do wysokości 71.060.609 zł, głównie w związku z unieważnieniem przetargu na przebudowę drogi powiatowej z Wijewa przez Potrzebowo do granicy powiatów leszczyńskiego i wschowskiego, skutkującego wygaśnięciem promesy na dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład. Wydatki natomiast zwiększyły się o 14.889 zł, tj. do wysokości 90.956.453 zł. Na tegoroczne inwestycje powiat leszczyński przeznaczy 41.602.274 zł, czyli 46 proc. budżetu.

Radni zwiększyli wydatki na przebudowę mostu na drodze powiatowej Brenno – Miastko, przebudowę drogi w Wojnowicach oraz budowę infrastruktury turystycznej przy ścieżkach rowerowych Osieczna – Goniembice i Kąkolewo – Garzyn. Do budżetu wprowadzono też nowe inwestycje: zakup i montaż ławki fotowoltaicznej z funkcją ładowania urządzeń mobilnych oraz rowerów elektrycznych na Powiatowym Węźle Rowerowym Święciechowa (20 tys. zł), aktualizację projektu budowy ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Bukówiec Górny - Boguszyn – granica powiatu leszczyńskiego (120 tys. zł) oraz projekt przebudowy drogi powiatowej Krzycko Wielkie – Bukówiec Górny (144 tys. zł, prace rozpoczęły się w 2022 r.).