Wielkopolska Biesiada Śpiewacza w Zaborówcu

W Zaborówcu odbyła się Wielkopolska Biesiada Śpiewacza z udziałem 14 zespołów zrzeszających 350 chórzystów. Organizacja koncertu została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Wielkopolska Biesiada Śpiewacza odbyła się w ramach organizowanego od 46 lat przez Oddział leszczyński Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, a obecnie kontynuowanego przez Wielkopolski Związek Chórów i Orkiestr w Lesznie, tradycyjnego Wielkopolskiego Święta Pieśni i Muzyki. W spotkaniu śpiewaczym w Zaborówcu uczestniczyło 14 zespołów zrzeszających 350 chórzystów, w tym cztery chóry dziecięce i dziesięć dorosłych.