Podpisanie umowy na budowę chodnika w Święciechowie

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa ze spółką Infrakom Kościan na budowę chodnika wzdłuż drogi powiatowej – części obwodnicy Święciechowy. Po zakończeniu inwestycji na chodniku zostanie dopuszczony ruch rowerowy.

W ramach inwestycji zaplanowano budowę 500 m chodnika od ronda przy ul. Leszczyńskiej w Święciechowie do skrzyżowania z ul. Strzelecką. Chodnik o szerokości 1,8 m i nawierzchni bitumicznej powstanie po lewej stronie jezdni.

Inwestycję wykona za 265 tys. zł wybrana w przetargu spółka Infrakom Kościan. Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Dariusz Pasterkiewicz – przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Marcina Wydmucha - podpisał umowę z członkiem zarządu spółki Infrakom Krzysztofem Kluczykiem. W spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Lesznie uczestniczyli także starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski i wójt gminy Święciechowa Marek Lorych.

Budowa chodnika zostanie dofinansowana kwotą 150 tys. zł przez gminę Święciechowa.