Mistrzostwa Polski w warcabach klasycznych w Boszkowie - Letnisku

Boszkowo - Letnisko było areną kilkudniowych Mistrzostw Polski w warcabach klasycznych. Tradycyjnie zawodnicy UKS Roszada Lipno należeli do najlepszych w kraju.

W Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorów w warcabach klasycznych rywalizowało osiem klubów. W kategorii juniorów UKS Roszada Lipno zdobyła trzy medale - dwa złote (juniorzy do lat 13 - Hugo Franek, Radosław Leśniewski i Krzysztof Delalicz De Laval oraz  juniorzy do lat 16 - Mateusz Wysokiński, Antoni Rumiński  i Heorhi Vydzerka) i jeden srebrny (juniorzy do lat 10 - Michał Leśniewski, Nikodem Brzozowski I Patryk Delalicz De Laval). W kategorii seniorów natomiast wywalczyli dwa medale: złoty (Mateusz Niczyporuk, Filip Kuczewski I Bogusław Szelest) i srebrny (Amadeusz Zyber-Moszak, Tymoteusz Myszuk I Dawid Franek).

Zofia Wideł z UKS Roszada Lipno zdobyła złoty medal Indywidulanych Mistrzostw Polski Juniorów grze błyskawicznej w kategorii juniorek do lat 13. Srebrne medale wywalczyli: Bartosz Kasperski (juniorzy do lat 6), Adam Wierzbicki (juniorzy do lat 8), Krzysztof Delalicz De Laval (juniorzy do lat 13), a brązowe - Laura Kutrowska (juniorki do lat 6), Katarzyna Dobiała (juniorki do lat 10).

Zawodnicy UKS Roszada Lipno zdominowali podium Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w warcabach klasycznych.  Bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Niczyporuk, tytuł wicemistrza Polski wywalczył Filip Kuczewski, a na trzecim miejscu  podium stanął Bogusław Szelest. Mistrzem Polski  juniorów do lat 19 został Tymoteusz Myszuk, a na drugim stopniu podium stanął Amadeusz Zyber-Moszak. W kategorii juniorów do lat 23 złoty medal wywalczył Dawid Franek. Bogusław Szelest został Mistrzem Polski w kategorii seniorów starszych 50+.

W ceremonii zakończenia Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w grze błyskawicznej uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.