Plakat obrazujący tekst

Stopa bezrobocia w powiecie leszczyńskim na koniec maja 2023 r. wynosiła 2,7 proc. i była wyższa o 0,6 p.p. niż rok wcześniej.

Na koniec maja br. stopa bezrobocia w powiecie leszczyńskim wynosiła 2,7 proc., przy 3,0 proc. w Wielkopolsce i średniej krajowej na poziomie 5,1 proc. Pod względem niskiego poziomu bezrobocia powiat leszczyński zajmuje obecnie ósme miejsce w Wielkopolsce (po mieście Poznaniu i powiatach: poznańskim, wolsztyńskim, kępińskim, krotoszyńskim, nowotomyskim i śremskim).

Na koniec czerwca br. liczba zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie leszczyńskim wynosiła 518 osób, w tym 334 kobiety i był to najniższy poziom w 2023 r.