Plakat obrazujący tekst

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lesznie, na podstawie wyników przeprowadzonych badań laboratoryjnych wody, wprowadził 7 lipca br. zakaz kąpieli w kąpielisku w Gołanicach ze względu na zanieczyszczenia bakteriologiczne wody.

Na występowanie zanieczyszczeń bakteriologicznych wody mogą mieć wpływ różne czynniki. Panujące wysokie temperatury powietrza wpływają niekorzystne na poziom natlenienia wody w zbiornikach wodnych. Badanie wody w kąpielisku zostanie powtórzone, a wprowadzony zakaz kąpieli obowiązywać będzie do czasu uzyskania pozytywnych wyników badania wody.