Spotkanie z kandydatami na rodziny zastępcze w Starostwie Powiatowym w Lesznie

Po ukończeniu szkolenia 13 osób uzyskało kwalifikacje do pełnienia funkcji rodziny zastępczej, zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie zorganizowało kilkutygodniowe szkolenie dla kandydatów zgłaszających gotowość do pełnienia funkcji niezawodowej rodziny zastępczej. Bezpłatne zajęcia prowadzili certyfikowani trenerzy według Programu PRIDE – Rodzinna Piecza Zastępcza, zatwierdzonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. PRIDE to program przygotowujący rodziny do pełnienia różnych form opieki zastępczej nad dziećmi. Ma formę warsztatową, pozwala więc, poza uzyskaniem konkretnych wiadomości, na zdobycie i przećwiczenie umiejętności związanych  z wychowywaniem dziecka powierzonego w ramach pieczy zastępczej.

PCPR do szkolenia zakwalifikowało 17 osób, z czego 13 uzyskało świadectwa potwierdzające jego ukończenie. Wręczył je w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie wicestarosta Maciej Wiśniewski, w obecności kierownika PCPR w Lesznie Mateusza Juśkiewicza i kierownik zespołu ds. rodzinnej pieczy zastępczej Ewy Mendyki-Niteckiej.

W powiecie leszczyńskim funkcjonuje obecnie 47 rodzin zastępczych - 18 rodzin zastępczych niezawodowych, 22 rodziny zastępcze spokrewnione i 8 zawodowych rodzin zastępczych, w których przebywa łącznie 89 dzieci.

Facebook Powiat 2