Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie uczcili Narodowe Święto Niepodległości. W akademii uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Dzięki szkolnej inscenizacji młodsi uczniowie mogli dowiedzieć, dlaczego dzień 11 listopada to dla Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Na program słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli składały się wiersze i pieśni patriotyczne. Dobrane zostały w ten sposób, by można było poznać tragiczne losy powstańców, skutki rusyfikacji i germanizacji, niespełnione nadzieje poetów.

W uroczystości – oprócz uczniów, nauczycieli i rodziców – uczestniczyli także pacjenci Centrum Rehabilitacji w Górznie.