Jan Pracharczyk i Maria Pracharczyk

Maria Pracharczyk została mistrzynią, a Jan Pracharczyk – wicemistrzem Polski U18 w rzucie młotem. Mieszkańcy powiatu leszczyńskiego występują w barwach Krokusa Astromalu Leszno.

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się 29. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz  Mistrzostwa Polski U18 w lekkoatletyce. Pochodzące z Krzycka Wielkiego rodzeństwo osiągnęło ogromy sukces w rzucie młotem. Mistrzynią Polski U18 została Maria Pracharczyk rzutem na odległość 57.98 m. Wicemistrzem Polski U18 został natomiast Jan Pracharczyk uzyskując odległość 63.67 m.