Plakat obrazujący tekst

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu ostrzega o wystąpieniu w powiecie leszczyńskim od soboty 15 lipca do poniedziałku 17 lipca br. upałów.

Poznańskie Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosiło ostrzeżenie meteorologiczne trzeciego - najwyższego stopnia - dla powiatu leszczyńskiego.

Od godz. 12:00 w sobotę 15 lipca br. do godz. 20:00 w poniedziałek 17 lipca br. prognozuje się w Wielkopolsce upał. Temperatura maksymalna w sobotę od 31°C na wschodzie do 35°C na zachodzie obszaru, w niedzielę od 30°C do 33°C, w poniedziałek około 30°C. Temperatura minimalna w nocy na przeważającym obszarze od 18°C do 20°C.
Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska wynosi 90 proc.