Wiktor Staniewski

Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego Wiktor Staniewski, startujący w barwach UKS TFP Jedynka Kórnik, został kolarskim mistrzem Polski w kategorii gravel.

Gravelowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie rozegrano na terenach Szwajcarii Połczyńskiej. Wiktor Staniewski, 17-letni mieszkaniec Gronówka, zdobył złoty medal w kategorii junior, najszybciej pokonując dystans  92 km.

Kolarstwo gravelowe to letnia odmiana kolarstwa przełajowego, uznana przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI). Zawody odbywają się głównie po drogach szutrowych.