Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Rada Powiatu Leszczyńskiego na LXIX sesji przegłosowała trzy uchwały, w tym zgodę na złożenie trzech wniosków o dofinasowanie kolejnych planowanych inwestycji samorządowych.

Radni po raz kolejny zmienili tegoroczny budżet powiatu. Dochody zmalały o 602.852 zł, tj. do wysokości 70.457.756 zł. Wydatki także zmniejszyły się o 602.852 zł, do 90.353.601 zł.  Na tegoroczne inwestycje powiat leszczyński przeznaczy 41.077.438 zł, czyli 45 proc. budżetu. Radni uchwalili przeznaczenie 50 tys. zł na dofinansowanie radiowozu dla posterunku policji we Włoszakowicach.

Radni zgodzili się na złożenie wniosków o dofinansowanie trzech inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Pierwszy z nich dotyczy kontynuacji przebudowy drogi powiatowej od przepustu na Kanale Obry w Wojnowicach w kierunku granicy powiatu leszczyńskiego i kościańskiego (szacowany koszt 2 mln zł). Drugi z wniosków związany jest z remontem drogi powiatowej od granicy z Lesznem w kierunku Gołanic, bez odcinka stanowiącego obwodnicę Święciechowy (7,6 mln zł). Trzeci z wniosków dotyczy przebudowy drogi powiatowej z Goniembic do Lipna (koszt 24,9 mln zł).

Radni zmienili także tegoroczną uchwałę w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się w tym roku środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Ponadto zapoznali się  z informacjami o zabezpieczeniu opieki zdrowotnej w 2023 r. na terenie powiatu leszczyńskiego, o działaniach zapewniających bezpieczeństwo w okresie letniego wypoczynku oraz o zadaniach realizowanych przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Lesznie w 2022 r.

Facebook Powiat 2