Polska - Drużynowy Mistrz Europy U23 na żużlu

Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego Damian Ratajczak zdobył w barwach narodowych Drużynowe Mistrzostwo Europy U-23 na żużlu.

18-latek z Krzycka Wielkiego osiągnął największy sukces w dotychczasowej karierze. Wychowanek Unii Leszno startował we francuskim Macon w finale Drużynowych Mistrzostw Europy U-23 na żużlu. Prowadzony przez Rafała Dobruckiego zespół Polski zdobył tytuł mistrzowski (45 pkt). Złoty medal wywalczyli: Wiktor Przyjemski  (9 pkt), Mateusz Cierniak (9 pkt), Bartłomiej Kowalski (14 pkt), Jakub Miśkowiak (10 pkt) i Damian Ratajczak (3 pkt).