Zajęcia dla dzieci z Polski i Ukrainy we Włoszakowicach

Fundacja Leszno dla Ukrainy przeprowadziła w gminie Włoszakowice na zlecenie powiatu leszczyńskiego zajęcia międzykulturowe dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy.

Zajęcia zostały zorganizowane dla ok. 200 osób w wieku 4 – 16 lat. W czerwcu odbyły się trzydniowe zajęcia międzykulturowe we włoszakowickiej szkole. Dzieci i młodzież z klas IV-VIII  uczestniczyła w zajęciach przybliżających kulturę i tradycje Polski i Ukrainy oraz w warsztatach kulinarnych, w ramach których lepiono pierogi ukraińskie. Natomiast dla dzieci młodszych zorganizowano zajęcia sensoryczne, wspomagające rozwój zdolności motorycznych i manualnych, zawierające elementy terapeutyczne, a także integracyjne zajęcia międzykulturowe (gry i zabawy i refrakcyjne).

Natomiast w lipcu w parku we Włoszakowicach odbyły się Letnie Integracje. Dla dzieci i młodzieży przygotowano edukacyjne gry planszowe, zajęcia manualne (ramki kwiatowe i warsztaty tworzenia mandali z włóczki), zajęcia plastyczno-twórcze (piaskowe ulotne wzory z florystką Asia Go) i przedstawienia Teatrzyku Pompon dla najmłodszych dzieci.

Zajęcia zostały sfinansowane z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Facebook Powiat 1