Kacper Mania

Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego Kacper Mania został czwartym zawodnikiem żużlowych Mistrzostw Świata w klasie 250 cm3 w szwedzkiej Malilli.

14-letni Kacper Mania z Jezierzyc Kościelnych w gminie Włoszakowice trenuje w szkółce żużlowej Fogo Unii Leszno, jeżdżąc w klasie o mniejszej pojemności silnika - 250cc.

W rozegranym w Malilli finale SGP3, czyli Mistrzostwach Świata w klasie 250 cm3, Kacper Mania zajął czwarte miejsce, przegrywając dodatkowy bieg o brązowy medal.

Kacper Mania startuje w barwach Polski w Mistrzostwach Europy Par 250cc. W pierwszym turnieju  finałowym w Krsko Polacy z zawodnikiem Fogo Unii Leszno w składzie zajęli pierwsze miejsce, w drugim w Motali – drugie. Do rozegrania są jeszcze dwa turnieje.