Przekazanie kupionego przez powiat leszczyński ultrasonografu Wojewódzkiemu Szpitalowi Wielospecjalistycznemu w Lesznie

Powiat leszczyński przekazał Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Lesznie zakupiony za ok. 300 tys. zł ultrasonograf dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Rada Powiatu Leszczyńskiego przeznaczyła 300 tys. zł na zakup nowoczesnego aparatu ultrasonograficznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala Wielospecjalistycznego w Lesznie. To sprzęt o bardzo wysokiej jakości obrazowania, wyposażony we wszystkie możliwe głowice umożliwiające różne badania USG.

Dyrektorowi szpitala Krzysztofowi Albińskiemu aparat USG przekazali przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski. W spotkaniu w lecznicy uczestniczyli także sekretarz powiatu Katarzyna Kamińska i skarbnik powiatu Marcin Wydmuch.

Powiat leszczyński od wielu lat wspiera finansowo działalność Wojewódzkiego Szpitala Wielospecjalistycznego w Lesznie, przekazując zakupiony dla lecznicy sprzęt, bądź środki na jego zakup. W latach 2007 – 2021 samorząd powiatowy przekazał leszczyńskiej lecznicy na jej rozwój łącznie prawie 1,5 mln zł. Dwa lata temu był to ambulans o wartości 415 tys. zł.

Facebook Powiat 2