W tegorocznej, czwartej edycji, programu edukacyjnego „Zadrzewiamy Powiat” posadzono przy drogach 380 drzew. Nasadzenia przeprowadzone przez pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie kosztowały ok. 23 tys. zł.

Coroczna akcja to wynik wykonywania obowiązkowych nasadzeń zastępczych w ramach planowanej wycinki drzew.

- Jej cel to pielęgnowanie i utrzymywanie na obszarze powiatu leszczyńskiego drzewostanu w odpowiedniej ilości i jakości, co przynosi korzyści ekologiczne zarówno ludziom, jak i zwierzętom, w tym m.in. pszczołom. Na ten cel przeznaczono z budżetu powiatu ok. 23 tys. zł – informuje Janusz Perski, naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie.

W tym roku w październiku i listopadzie posadzono drzewa w dziewięciu lokalizacjach. W Przybyszewie przy drodze już rośnie 45 szt. klona kulistego, przy drodze Nowa Wieś – Pawłowice - 110 szt. klona zwyczajnego, przy drodze Dąbcze - Rydzyna - 11 szt. lipy drobnolistnej oraz 33 szt. klona kulistego, przy drodze w Dąbczu - 100 szt. jarzębu szwedzkiego, przy drodze w Wilkowicach - 22 szt. klona kulistego, przy drodze od granicy z gminą Przemęt w kierunku Włoszakowic - 25 szt. klona zwyczajnego, przy drodze Pawłowice - Lubonia - 25 szt. klona zwyczajnego i przy drodze Pawłowice - Kociugi - 9 szt. lipy drobnolistnej.

{gallery}2016/artykuly/drzewa_sadzenia_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}