Podpisanie umowy między szkołami we Włoszakowicach i w Chicago

Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach będzie współpracował z Polską Szkołą im. gen. Kazimierza Pułaskiego w Chicago.

W Łodzi w obecności prezydent miasta Hanny Zdanowskiej dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach Jarosław Zielonka podpisał porozumienie o współpracy z dyrektor dr Agnieszką Oskierą, reprezentującą Polską Szkołę im. gen. Kazimierza Pułaskiego w Chicago.

Porozumienie zakłada m.in. tworzenie, gromadzenie, prezentację i wymianę materiałów w szkołach partnerskich, nawiązywanie i rozwijanie kontaktów osobowych między kadrą pedagogiczną oraz społecznością uczniowską szkół, organizowanie wspólnych przedsięwzięć oraz wymianę międzynarodową uczniów.

Nawiązanie współpracy z żołnierzami amerykańskimi oraz szkołą w Chicago poprzedziło wprowadzenie klas dwujęzycznych w szkole podstawowej i liceum we Włoszakowicach. Realizacja wspólnych projektów wpłynie na rozwój placówki, a przede wszystkim na doskonalenie przez uczniów języka angielskiego i poznanie kultury Stanów Zjednoczonych.