Plakat obrazujący tekst

15 sierpnia br. w Boszkowie Letnisku odbędzie się trzecia edycja zawodów konnych - Memoriału im. ppor. lek. wet. Piotra Kaminiarza. Organizator imprezy – Starostwo Powiatowe w Lesznie – przygotowało kilkugodzinny atrakcyjny program.

Ośrodek Jeździecki Kalumet w Boszkowie znów będzie tętnił życiem i końskimi kopytami. W ramach III Memoriału im. ppor. lek. wet. Piotra Kaminiarza rozegrane zostaną trzy konkursy. W każdym zapowiadany jest udział kilkunastu zawodników.

W 2022 r. konkursie o wzrastającym stopniu trudności z jokerem pierwsze miejsce zajęła Matylda Malepszy (KJ Agro Handel Śrem) na koniu Cord, przed Mieszkiem Dąbrowskim (Stajnia Dąbrowscy) na koniu Niki 77 oraz Oliwią Werblińską (Stajnia Dąbrowscy) na koniu Carmen. Natomiast w konkursie bingo zwyciężyła Weronika Kosińska (Stowarzyszenie KJ Tradycja) na koniu Lampo. Drugie miejsce zajął Jakub Dorynek (KJ Kalumet Boszkowo) na koniu Lambada, a trzecie – Michał Jóskowiak (Stowarzyszenie KJ Tradycja) na koniu Despasito.  W tym roku zostanie rozegrany jeszcze trzeci konkurs – koń i bryczka.

Publiczności w Boszkowie zaprezentuje się ponadto grupa rekonstrukcyjna w barwach 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Ponadto żołnierze wojsk obrony terytorialnej ze 125 Batalionu Lekkiej Piechoty z Leszna zaprezentują wyposażenie terytorialsów, a Wojskowe Centrum Rekrutacji z Leszna będzie zachęcało młodych ludzi do służby wojskowej.

Dla dzieci przygotowano animacje i warsztaty ekologiczne. Wszyscy będą mogli skosztować dań kuchni regionalnej oraz ułańskiej grochówki.