II Memoriał im. Piotra Kaminiarza w Boszkowie - 2022 r.

15 sierpnia br. w Boszkowie Letnisku odbędą się zawody konne w skokach przez przeszkody. W ramach III Memoriału im. ppor. lek.wet. Piotra Kaminiarza rozegrane zostaną trzy widowiskowe konkursy. Organizacja zawodów finansowana jest z budżetu powiatu leszczyńskiego.

Dwie poprzednie edycje Memoriału, czyli zawody konne w skokach przez przeszkody, cieszyły się  bardzo dużym zainteresowaniem. Także trzeci Memoriał zapowiada się bardzo interesująco, bo oprócz jeźdźców na koniach na parkurze pojawi się też bryczki.

W Ośrodku Kalumet w Boszkowie Letnisku 15 sierpnia br. od godz. 17:00 rozegrane zostaną trzy konkursy, w każdym z nich weźmie udział po kilkunastu jeźdźców i koni.  Pierwszy z nich to konkurs o wzrastającym stopniu trudności z przeszkodą joker. Jeździec za każdą kolejną poprawnie pokonaną przeszkodę otrzymuje wzrastającą liczbę punktów, a narastająca trudność przeszkód wynika nie tylko z ich wysokości i szerokości, lecz także z ich umieszczenia na torze. W konkursie bingo natomiast każdy kolejny jeździec będzie podwyższał wysokość przeszkód o 5 cm. Nowością będzie trzeci konkurs „koń i bryczka” – w tej rywalizacji na końcowy wynik złoży się nie tylko rezultat jeźdźca pokonującego na koniu przeszkody, ale również powożącego bryczką po torze wytyczonym na parkurze.

W zawodach udział weźmie kilkunastu zawodników, wśród których pojawi się kilku znakomitych jeźdźców. Swój udział zdeklarowali m.in.:

Michał Jóskowiak - reprezentant KJ Tradycja Siedlnica, uczestnik wielu imprez jeździeckich rangi ogólnopolskiej, uczestniczył także w Mistrzostwach Polski młodych koni.

Kacper John z Klubu Jeździeckiego Kalumet Boszkowo – wraz z Szymonem Johnem - brązowy medalista Mistrzostwach Polski w powożeniu zaprzęgami parokonnymi.

Nagrodami w konkursach będą puchary oraz nagrody pieniężne.