Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Rada Powiatu Leszczyńskiego na LXXI sesji podjęła trzy uchwały umożliwiające ubieganie się przez samorząd o dotacje na kolejne inwestycje.

Radni zgodzili się na złożenie dwóch wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Pierwszy z nich związany jest z planowaną budową drogi dla rowerów od Brenna w kierunku Włoszakowic (szacowany koszt to 8,2 mln zł), a drugi – z osuszeniem i renowacją części murów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rydzynie (2,2 mln zł).

Radni zgodzili się także na złożenie w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków wniosku o dofinansowanie budowy systemu odprowadzania wód opadowych i przebudowy kanalizacji sanitarnej na terenie SOSW Rydzyna (1,3 mln zł).