III Memoriał im. Piotra Kaminiarza w Boszkowie-Letnisku.

W Boszkowie Letnisku odbyła się trzecia edycja zawodów konnych - Memoriału im. ppor. lek. wet. Piotra Kaminiarza, zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Lesznie.

Zawody odbyły się tradycyjnie w Ośrodku Jeździeckim Kalumet w Boszkowie. W ramach III Memoriału im. ppor. lek. wet. Piotra Kaminiarza rozegrano trzy konkursy.

W konkursie o wzrastającym stopniu trudności z jokerem wystartowało 13 jeźdźców. Pierwsze miejsce zajął Mieszko Dąbrowski (Stajnia Dąbrowscy) na koniu Karrys, drugie – Jan Dąbrowski (Stajnia Dąbrowscy) na koniu Niki 77, a trzecie Paweł Chudziak (WTK Hermanów) na koniu Halifax.

Natomiast w konkursie bingo uczestniczyło 9 zawodników. Zwyciężyła Weronika Kosińska (KJ Tradycja Siedlnica) na koniu Lampo. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Łozowska (KJ Tradycja Siedlnica) na koniu Wenecja, a trzecie – Michał Jóskowiak (KJ Tradycja Siedlnica) na koniu Sobieski Star.

W tym roku po raz pierwszy rozegrano konkurs koń i bryczka, w którym rywalizowało osiem duetów. Zwyciężyli w nim i zdobyli Puchar Starosty Leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka Łukasz Chałupka (konie Omar i Roland z Piotrem Kukawką (Potulon Z), przed Kacprem Johnem (Fonix/C-Ashanto) z Dżesiką Grześkowiak (Crazy Quuen) oraz Adamem Łacinnikiem (Houver/Ragnar) i Piotrem Kukawką (Potulon Z).

Publiczności w Boszkowie Letnisku zaprezentowała się grupa rekonstrukcyjna w barwach 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Żołnierze wojsk obrony terytorialnej ze 125 Batalionu Lekkiej Piechoty z Leszna prezentowali wyposażenie terytorialsów, a pracownicy Wojskowego Centrum Rekrutacji z Leszna zachęcali młodych ludzi do służby wojskowej.

Dla dzieci przygotowano animacje i warsztaty ekologiczne, a dla wszystkich - ułańską grochówkę.

Facebook Powiat 2