Damian Ratajczak - wicemistrz Europy juniorów U19 na żużlu

Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego - żużlowiec Fogo Unii Leszno - Damian Ratajczak wywalczył w Gorzowie Wielkopolskim tytuł wicemistrza Europy juniorów U19.

To największy indywidualny sukces 18-letniego żużlowca z Krzycka Wielkiego w dotychczasowej karierze.  W finale Indywidualnych Mistrzostw Europy juniorów U19 zdobył 12 pkt i wywalczył srebrny medal, ustępując jedynie Wiktorowi Przyjemskiemu. Trzecie miejsce zajął Norweg Mathias Pollestad.

To kolejny duży sukces Damiana Ratajczaka w tym roku. W lipcu w barwach narodowych zdobył Drużynowe Mistrzostwo Europy U-23.