Kacper Mania na podium

Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego Kacper Mania – żużlowiec Fogo Unii Leszno - został wicemistrzem Indywidualnych Mistrzostw Europy w klasie o mniejszej pojemności silnika - 250cc.

W finale rozegranym w stolicy Łotwy Rydze 14-latek z Jezierzyc Kościelnych zdobył 13 punktów i przegrał z Duńczykiem Mikkelem Andersenem (14 pkt), brąz dla Polski zdobył bydgoszczanin Emil Maroszek (11 pkt).

W tym roku w rozegranym w Malilli finale SGP3, czyli Mistrzostwach Świata w klasie 250 cm3, Kacper Mania zajął czwarte miejsce, przegrywając dodatkowy bieg o brązowy medal.