Uroczyste otwarcie Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach

W Wilkowicach odbyła się największa impreza w powiecie leszczyńskim -  XXI edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka. Impreza była połączona z wystawą nowoczesnego sprzętu rolniczego AgroWilkowice.

Do XXI Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych zgłoszono blisko 400 zabytkowych maszyn rolniczych, w tym 300 ciągników. Odbyło się wiele konkursów sprawnościowych, pokazów polowych, prezentacji ciągników na placu manewrowym oraz zabawa w przeciąganie liną traktora. Najciekawszym punktem festiwalu był korowód starych ciągników na głównej ulicy Wilkowic.

W uroczystym otwarciu festiwalu uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski oraz przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk.

Organizacja festiwalu została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.

fot. A.Cieślik