Mapa powiatu leszczyńskiego z 1920 r.

Starostwo Powiatowe w Lesznie wzbogaciło się o historyczną mapę powiatu leszczyńskiego z 1920 r. Przekazał ją staroście Jarosławowi Wawrzyniakowi Grzegorz Paczkowski, przedsiębiorca i kolekcjoner z Romanowa koło Środy Wielkopolskiej.

Grzegorz Paczkowski to przedsiębiorca z branży motoryzacyjnej. W 2018 r. w Romanowie otworzył Muzeum DDR Auto, w którym można zobaczyć jedną z największych w Polsce kolekcji samochodów pochodzących z Niemieckiej Republiki Demokratycznej.

Mapę powiatu leszczyńskiego z 1920 r., wydaną w języku niemieckim w niemieckiej wówczas Legnicy, znalazł w jednym z samochodów. Podczas spotkania w starostwie przekazał ją staroście Jarosławowi Wawrzyniakowi.