Podpisanie umowy na budowę chodnika do Krzycka Małego

Firma Giera Inżynieria Środowiska z Lasocic podpisała umowę  na budowę ponad pół kilometra chodnika wzdłuż drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania z drogą Leszno – Włoszakowice do Krzycka Małego w gminie Święciechowa.

Chodnik o szerokości 1,8 m zbudowany zostanie na odcinku 560 m. Będzie miał nawierzchnię asfaltową i po zakończeniu budowy zostanie na nim dopuszczony ruch rowerowy. W ten sposób rowerzyści uzyskają bezpieczne połączenie na odcinku od traktu Leszno – Włoszakowice do Krzycka Małego.

Dziś w Starostwie Powiatowym w Lesznie Mateusz Giera, właściciel firmy Giera Inżynieria Środowiska podpisał umowę z kierownikiem Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Dariuszem Pasterkiewiczem. W spotkaniu uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, wójt gminy Świeciechowa Marek Lorych i skarbnik powiatu Marcin Wydmuch.

Budowa chodnika kosztować będzie 367 tys. zł, termin zakończenia robót to 15 listopada br.