Plakat obrazujący tekst

1 września br. w Rydzynie odbędzie się Dzień Powiatu Leszczyńskiego. Dla mieszkańców młodszych i starszych przygotowana sporo atrakcji. Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak z zespołem Papa D.

Dzień Powiatu Leszczyńskiego zorganizowany zostanie na boisku przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie. Festyn rodzinny rozpocznie się o godz. 17:00. W strefie animacyjnej dla dzieci będą dmuchańce, warsztaty garncarstwa, makramy i slime-glut, wiele konkursów i zabaw.

Od godz. 17:00 otwarte zostaną także stoiska gastronomiczno - handlowe, w tym swe produkty lokalne serwować będą Koła Gospodyń Wiejskich z Brenna, Włoszakowic i Miejskiej Górki. W Rydzynie pojawi się też Ewa Rosolska, która będzie podpisywać swe książki, m.in. z cyklu „Tajemnica starego witraża”, związane także z regionem leszczyńskim, w tym z Rydzyną. Na stoisku Warsztatów Terapii Zajęciowej z Rydzyny można będzie nabyć wiele ciekawych wyrobów rękodzielniczych.

Na scenie jako pierwszy wystąpi Zespół Śpiewaczy z Boguszyna, który od 23 lat uświetnia  uroczystości odbywające się w ich rodzimej wsi. Zespół uczestniczy też w przeglądach śpiewaczych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach oraz w sąsiednich gminach (m.in. w Święciechowie i Wijewie), a także w Regionalnym Festiwalu Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej w Luboszycach.

Potem na scenie zaprezentuje się Zespół Tańca Ludowego Moraczewo, obchodzący w tym roku 35-lecie. Zespół popularyzuje i promuje bogactwo polskiego folkloru w kraju i zagranicą, uczestnicząc w licznych przeglądach, festiwalach i imprezach folklorystycznych.

Jako trzeci wystąpi przed publicznością XYZ - leszczyński zespół młodych muzyków pełnych pasji i zamiłowania do polskiej twórczości muzycznej. Grupa zagra największe hity polskiego rocka.

Gwiazdą wieczoru będzie Paweł Stasiak z zespołem Papa D, grupa od czterech dekad obecna na polskiej scenie muzycznej, najbardziej popularna w latach 80-tych XX w. Piątkowy wieczór będzie okazją dla publiczności do wspólnego zaśpiewania z Pawłem Stasiakiem największych przebojów zespołu: "Naj Story", "Pocztówki z wakacji", "Oceanu wspomnień", "O-La-La" czy "Nietykalnych".

Dzień Powiatu Leszczyńskiego w Rydzynie prowadzić będzie DJ Patrycja Wachońska, która zaprasza mieszkańców na kilka godzin wspólnej zabawy, do godz. 23:00.

Mapa parkingów