Sesja Rady Powiatu Leszczyńskiego

Rada Powiatu Leszczyńskiego na LXXII sesji przegłosowała trzy uchwały, w tym zmieniła tegoroczny budżet.

Radni po raz kolejny zmienili tegoroczny budżet powiatu. Dochody wzrosły o 476.716 zł, tj. do wysokości 70.934.472 zł, a wydatki zwiększyły się o tę sama kwotę, do poziomu 90.830.317 zł. Na tegoroczne inwestycje powiat leszczyński przeznaczy 41.316.438 zł, czyli 45 proc. budżetu.

Radni uchwalili przeznaczenie dodatkowych 125 tys. zł na przebudowę drogi powiatowej – ul. Lotniczej w Strzyżewicach (razem na ten cel w budżecie jest 825 tys. zł), dzięki czemu rozstrzygnięty zostanie przetarg i podpisana umowa z wykonawcą. Wzrosły także o 100 tys. zł, do 175 tys. zł, nakłady na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na drodze powiatowej w Kłodzie. Radni przeznaczyli także 30 tys. zł na dofinansowanie nieoznakowanego pojazdu dla Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.