Zapowiedź koncertu Pawła Stasiaka z zespołem Papa D podczas Dnia Powiatu Leszczyńskiego w Rydzynie

1 września 2023 r. w Rydzynie odbył się kilkugodzinny festyn Dzień Powiatu Leszczyńskiego. Podczas koncertu wystąpiły Zespół Śpiewaczy z Boguszyna, Zespół Tańca Ludowego Moraczewo oraz zespół XYZ. Gwiazdą wieczoru był Paweł Stasiak z zespołem Papa D.

Dzień Powiatu Leszczyńskiego zorganizowany został na boisku przy prowadzonym przez powiat leszczyński Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie.

Dla dzieci przygotowaliśmy bogatą strefę animacyjną, z dmuchańcami, warsztatami garncarstwa, makramy i slime-glut, a także wieloma konkursami i zabawami.  W strefie gastronomicznej produkty lokalne serwowały Koło Gospodyń Wiejskich z Brenna i Koło Gospodyń Wiejskich z Włoszakowic.  Pisarka Ewa Rosolska podpisywała swe książki, m.in. z cyklu „Tajemnica starego witraża”, związane także z regionem leszczyńskim. Na stoisku Warsztatów Terapii Zajęciowej z Rydzyny można było  nabyć wiele ciekawych wyrobów rękodzielniczych.

Kilkugodzinne występy na scenie rozpoczął Zespół Śpiewaczy z Boguszyna. Po nim na boisku zatańczyło kilka zespołów wiekowych Zespołu Tańca Ludowego Moraczewo. Jako trzeci wystąpił przed publicznością XYZ - leszczyński zespół młodych muzyków grających największe hity polskiego rocka.

Koncert gwiazdy wieczoru – Pawła Stasiaka z zespołem Papa D zapowiedzieli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i prowadząca imprezę DJ Patrycja Wachońska. Zespół – legenda polskiej muzyki lat b80-tych XX w. – zaśpiewał większość swych utworów, a licznie zgromadzona publiczność owacjami wynegocjowała dwa bisy.

Film z Dnia Powiatu Leszczyńskiego

Facebook Powiat 2