Uczestnicy zlotu w Boszkowie Letnisku

Ok. 60 osób z całego kraju uczestniczyło w Ogólnopolskim Zlocie Kolarskim „W Krainie Lasów i Jezior”, w ramach którego zwiedzili powiaty leszczyński, wolsztyński i kościański.

Uczestnicy trzynastej edycji zlotu tradycyjnie zakwaterowani byli w Boszkowie Letnisku. Co roku powiat leszczyński odwiedza kilkudziesięciu pasjonatów turystyki kolarskiej z terenu całego kraju.

Drugiego dnia zlotu uczestnicy rajdu odwiedzili Włoszakowice, Bukówiec Górny, Boguszyn, Nietążkowo i Śmigiel, gdzie odbyły się konkursy sprawnościowe. Droga powrotna wiodła przez  Poladowo, Morownicę, Dłużynę i Grotniki. Trzeciego dnia rowerzyści pokonali trasę Przemęt, Siekowo, Kluczewo, Perkowo, Olejnicę, Radomierz i Starkowo. Także w Boszkowie Letnisku rozegrane zostały konkurencje sprawnościowe.

Głównymi organizatorami zlotu byli oddział PTTK w Kościanie oraz MKKT-PTTK „Łaziki” we Włoszakowicach. Organizacja imprezy została dofinansowana z budżetu powiatu leszczyńskiego.