Podium Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu

Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego – żużlowiec Fogo Unii Leszno - Damian Ratajczak został w duńskim Vojens wicemistrzem świata juniorów.

Damian Ratajczak wygrał ostatni – trzeci turniej z cyklu SGP2 zdobywając w Vojens 20 pkt. Dało mu to srebro mistrzostw świata juniorów. Wszystkie miejsca na podium zajęli Polacy: złoty medal zdobył Mateusz Cierniak, a brązowy – Bartłomiej Kowalski.

Wicemistrzostwo świata to kolejny tegoroczny sukces 18-latek z Krzycka Wielkiego. W finale Indywidualnych Mistrzostw Europy juniorów U19 zdobył srebrny medal, a w barwach narodowych - Drużynowe Mistrzostwo Europy U-23 oraz złoty medal Mistrzostw Europy Par U19. Zdobył także  brązowy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.