Droga powiatowa z Wojnowic w kierunku Zglińca

Powiat leszczyński otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na kontynuację przebudowy drogi powiatowej z Wojnowic w kierunku granicy z powiatem kościańskim.

W ramach naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład (edycja 6 PGR) powiat leszczyński złożył dwa projekty. Na wartą 2 mln zł kontynuację obecnie prowadzonej przebudowy drogi z Wojnowic w kierunku granicy z powiatem kościańskim samorząd otrzymał 1.960.000 zł dotacji. Powiat planuje przebudowę odcinka od przepustu na Kanale Obry. Droga ma strategiczne znaczenie w sieci dróg w tej części regionu, łączy bowiem powiaty leszczyński i kościański i jest w bardzo złym stanie technicznym.

Na drugi złożony wniosek o dofinansowanie remontu drogi powiatowej od granicy z Lesznem w Święciechowie w kierunku Gołanic (wartość robót – 7,6 mln zł) samorząd nie otrzymał dotacji.