Przed nowym ciągnikiem stoją od lewej: pracownik ZDP Krzysztof Dzieżgwa, starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski i kierownik ZDP Dariusz Pasterkiewicz

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie poszerzył park maszynowy o ciągnik Kubota przeznaczony do całorocznego utrzymania nawierzchni ścieżek rowerowych.

ZDP zarządza siecią ponad 100 km ścieżek rowerowych położonych wzdłuż dróg powiatowych. W celu zintensyfikowania prac związanych z ich utrzymaniem w sezonach zimowym i letnim kupiony został ciągnik Kubota wraz z potrzebnym do tego osprzętem. Są to: posypywarka do mieszaniny piasku i soli, pług śnieżny łamany, zamiatarka i kosiarka na wysięgniku. Z budżetu powiatu wydano na ten cel łącznie 234 tys. zł.

Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski symbolicznie przekazali nowy sprzęt kierownikowi ZDP Dariuszowi Pasterkiewiczowi oraz operatorowi ciągnika Krzysztofowi Dzieżgwie.