Przebudowa mostu na drodze powiatowej Brenno - Miastko

Spółka Most z Sopotu przebudowuje most na drodze powiatowej Brenno – Miastko w gminie Wijewo.

Most w Miastku był w bardzo złym stanie technicznym, najgorszym wśród 19 obiektów mostowych zarządzanych przez powiat leszczyński. Z tego powodu Zarząd Dróg Powiatowych ograniczył jego użytkowanie i wprowadził zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 10 ton, a także ograniczył dopuszczalną prędkość poruszających się po nim pojazdów do 30 km/h.

Przetarg na przebudowę mostu wygrała spółka Most z Sopotu.  Zgodnie z projektem przebudowany zostanie most wraz z dojazdami o łącznej długości 140 m. Powstanie też 20 m chodnika na samym obiekcie.

Inwestycja kosztować będzie ok. 3,5 mln zł, z czego 1,5 mln zł to dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury z rezerwy subwencji ogólnej na rok 2023. Termin zakończenia przebudowy to 10 stycznia 2024 r.

W związku z przebudową mostu droga powiatowa Brenno – Miastko jest od 21 sierpnia br. zamknięta. Kierowcy korzystają z objazdów drogą polną przez Papiernię lub przez Olejnicę i Wieleń.

Film z przebudowy